شرایط دریافت وام مسکن

با مطرح شدن این موضوع یکی از پرسش های اصلی زوجین این خواهد بود که شرایط دریافت وام مسکن ۲۴۰ میلیونی زوجین به چه صورتی است. به طور کلی می توان گفت که متقاضیان دریافت وام مسکن ۲۴۰ میلیونی زوجین نباید که حتما خانه اولی باشند. برای دریافت این وام زوجین باید اوراق تسه با قیمت روز را از بازار فرابورس به میزان مبلغ دریافتی خریداری نمایند.

علاوه بر این می توان گفت که مدت پرداخت این وام چیزی حدود ۱۲ ماه است و اقساط آن نیز به شکل پلکانی هر سال مقداری افزایش پیدا می کند. علاوه بر این می توان گفت که سود این وام ۱۸ درصد بوده و میزان آن نیز بعد از ۱۲ سال چیزی حدود ۲۸۹ میلیون تومان محاسبه خواهد شد. اقساط وام مسکن ۲۴۰ میلیونی زوجین از ماهانه سه میلیون و ۵۰ هزار تومان تا چهار میلیون و ۲۲۱ هزار تومان در سال دوازدهم خواهد رسید.به طور کلی این وام در شهرهای کم جمعیت و پرجمعیت شرایط متفاوتی دارد. در منابع رسمی چنین آمده است که:

« افراد متقاضی این وام در شهرهای بزرگ با جمعیت بالا می توانند وام ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن به همراه ۴۰ میلیون تومان جعاله و مجموعاً ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنند که اقساط وام جعاله، ۱ میلیون و ۱۵ هزار و ۷۳۷ تومان و وام خرید نیز ۲ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۶۱۹ تومان در هر ماه به بانک عامل بازپرداخت خواهند کرد که مجموع اقساط دریافت‌ کنندگان این وام، ماهانه ۳ میلیون و ۶۸۰ هزار و ۳۵۶ تومان خواهد بود. مدت زمان بازپرداخت وام مسکن ۱۲ ساله و جعاله ۵ ساله است.

در این میان اما متقاضیان زوجین وام مسکن در شهرهای کوچک که جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر دارند می توانند ۱۲۰ میلیون تومان وام مسکن زوجین و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله و مجموعا ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت کنند که اقساط وام ۱۲۰ میلیون تومانی، ۱ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۴۶۴ تومان و وام جعاله یک میلیون و ۱۵ هزار و ۷۳۷ تومان مجموع اقساطی که دارنده این تسهیلات به بانک بازپرداخت خواهد کرد، ۳ میلیون و ۱۴ هزار و ۲۰۱ تومان در هر ماه خواهد بود. مدت زمان بازپرداخت وام مسکن ۱۲ ساله و جعاله ۵ ساله است.لازم به ذکر است که وام جعاله نیز از مبلغ ۲۰ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و افراد متقاضی برای دریافت این وام نیز باید اوراق تسه از بازار فرابورس خریداری نمایند. سود پرداختی این وام ۱۸ درصد بوده با مدت بازپرداخت ۵ ساله و در مجموع ۵ سال حدود ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سود به بانک باید پرداخت شود.»اگر شما هم تجربه مفیدی از دریافت وام مسکن ۲۴۰ میلیونی زوجین دارید برای غنی تر شدن هر چه بیشتر این مطلب آن را از طریق دیدگاه های پایین همین مطلب با ما و سایر مخاطبان ihome.ir در میان بگذارید. بیش از بیش منتظر نظرات و پیشنهادات توسعه دهنده ی شما برای راهنمای معاملات مسکن هستم.